Menu
descoperă

O nouă Minune în biserica noastră (publicat în 08.09.2018)

Am subliniat ani de-a rândul prezența tainică a Maicii Domnului în biserica noastră și mai ales am simțit ocrotirea ei în momentele importante ale vieții bisericii. Iată că de data aceasta în 8 septembrie 2018 Maica Domnului ne-a copleșit din nou cu purtarea de grijă și cu prezența ei ocrotitoare

Maica Domnului Prodromița de la Biserica Șerban Vodă

Cu câteva luni în urmă, o persoană discretă şi-a arătat intenţia de a dona bisericii noastre o copie a icoanei Maicii Domnului Prodromiţa (cea nefăcută de mână omenească). Iar această intenţie a fost dusă la îndeplinire cu succes, căci după ce a fost pictată în Sfântul Munte de monahul Veniamin, icoana a fost sfinţită de un sobor de preoţi în Sfântul Munte şi pusă spre cinstire în biserica noastră cu ocazia praznicului Maicii Domnului.

publicat în 08.09.2018

Lasă un răspuns

Scroll to Top
%d