BISERICA

ȘERBAN VODĂ

Grădinița Șerban Vodă

Site-ul Grădiniței Șerban Vodă este: gradinitaserbanvoda.ro . Accesați-l pentru a descoperi oferta educațională și toate informațiile utile despre grădiniță.


Gradinita se află în Corpul 1 (spre stradă) , pe patru nivele, avand functiunile de bucatarie si anexe la subsol, cantina si acces la parter.

1 clasa de gradiniță – grupa mică, la parter

1 clasa de gradiniță – grupa mijlocie la etajul 1

1 clasa de gradiniță – grupa mare la etajul 1

1 sală de festivități cu circa 50 de locuri pe scaune, la etajul 2.


Din 1 septembrie 2020, se deschide grădinița Șerban Vodă a bisericii noastre. Toți cei care doresc să-și aducă copiii la noi, îi așteptăm să se înscrie. Este o grădiniță care funcționează ca și biserica într-un mod public-privat și ne străduim să asigurăm copiilor condițiile cele mai bune.

 

 

Tinerii

Centrul Parohial este transformat în fiecare zi, prin bunăvoința preotului paroh și a domnilor profesori, în sală de meditații pentru elevi. Programul este dedicat atât elevilor care urmează să susțină examenele naționale și de bacalaureat, cât și celor care își doresc să aprofundeze anumite materii din școală, dar nu dispun de posiblități financiare.

Activitățile educaționale susținute în Centrul Parohial sunt gratuite. Vă așteptăm!